Qarabağ Regional Mədəniyyət İdarəsinin (RMİ) tabeliyində fəaliyyət göstərən Ağdam şəhər Qurban Pirimov adına 2 nömrəli uşaq musiqi məktəbi (müvəqqəti olaraq paytaxtın Sabunçu rayonunun Bakıxanov qəsəbəsində yerləşir) 2 fevral – Gənclər Günü münasibətilə "Muğam gənclərin gözündə" adlı tədbir keçirilib.
Tədbirin bədii hissəsində məktəbin müəllim və şagirdlərinin ifasında muğam və xalq mahnıları səsləndirilib.
Qarabağ RMİ-nin tabeliyində fəaliyyət göstərən fəaliyyət göstərən Ağdam rayon Şıxbabalı kənd klubu və Qurban Pirimovun Xatirə muzeyinin kollektivi Gənclər Günü münasibətilə Birinci Baharlı qəsəbə tam orta məktəbinin şagirdləri ilə görüş keçirib.
Regional idarənin tabeliyindəki Ağcabədi rayon MKS-nin Mərkəzi kitabxanasında "Gənclər uğurlu gələcəyimizdir" başlıqlı tədbir təşkil edilib.
RMİ-nin tabeliyində fəaliyyət Bərdə rayon Mədəniyyət Mərkəzində isə əlamətdar gün münasibətilə gənc mədəniyyət işçiləri arasında intellektual oyun təşkil edilib.
Regional idarənin əhatə etdiyi Xocalı rayonu Malıbəyli kənd uşaq musiqi məktəbinin (müvəqqəti olaraq Sumqayıt şəhərində yerləşir) və Şuşa rayon Mədəniyyət Evinin birgə təşkilatçılığı ilə gənclərin ictimai-mədəni fəallığının artırılması və mədəni proseslərdə iştirakının təşviqi məqsədilə maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirin bədii hissəsində məktəbin müəllim və şagirdlərinin ifasında musiqi nömrələri təqdim edilib.
İdarənin tabeliyində fəaliyyət göstərən Şuşa Dövlət Rəsm Qalereyasında əlamətdar gün münasibətilə uşaq və gənclərin əl işlərindən ibarət tematik sərgi təşkil edilib.